Hyödynnä virike-etu kesän tapahtumiin

Hyödynnä kulttuurietuasi vuoden 2022 tapahtumiin

Uusi vuosi tuo mukanaan monia mielenkiintoisia tapahtumia. Liikunta- ja kulttuurietu on pääsylippusi lukemattomiin kulttuurielämyksiin. Hyödynnä siis Edenred Virikettä ja nauti kulttuurista vuonna 2022!

 


Virike-etu avaa ovet messuille ja virtuaalitapahtumiin

Viime vuonna koettiin merkittävä muutos kulttuuriedun verotukseen, kun heinäkuussa 2021 astui voimaan lakimuutos liikunta- ja kulttuuriedun hyödyntämisestä messuihin ja virtuaalitapahtumiin. Virike-etu käy maksuvälineenä messuille, joiden pääasiallinen sisältö on urheilu tai kulttuuri, sekä reaaliaikaisiin virtuaalitapahtumiin. Monipuolinen etu mahdollistaa siis kulttuurielämykset nykyään myös kotoa käsin.

Osta tapahtumalippuja monipuolisella liikunta- ja kulttuuriedulla

Virike-edun käytölle ei ole asetettu rajoituksia, joten esimerkiksi festivaali- tai teatterilipun voi maksaa edulla kokonaan. Kun ostat lipun tapahtumaan, varaa se ensin verkkokaupasta ja käy tämän jälkeen lunastamassa R-kioskilta tai lipunmyyjän palvelupisteeltä. Vaihtoehtoisesti voit ostaa lipun suoraan lipunvälittäjän palvelupisteestä ilman varausta. Lisäksi voit maksaa tapahtumalippuja verkossa, mikäli lipunmyyjä hyväksyy Edenred Virikkeen maksuvälineenä verkossa. Lisätietoja lipun ostamisesta löydät täältä ›.

Tehdään yhdessä tästäkin vuodesta todellinen hyvinvoinnin vuosi!

Hyödynnä etuasi esimerkiksi näihin tapahtumiin:

Kulttuuria vuoteen 2022

Talvi-kevät 2022

Muumi Jääluola, Leppävirta 26.12.2021-2022
Punch Up! Resistance & Glitter, monia paikkakuntia 24.1.2022-22.5.2022
Helsingin Kansallisbaletti: Sibelius, Helsinki 25.2.-14.5.2022
We love Helsinki -vapputanssit, Helsinki 30.4.2022
Life After -nykysirkusesitys, Tampere 25.5.-28.5.2022

Kesä 2022

Vegemessut, Helsinki, 17.-19.6.2022
We Love Helsinki -Juhannustanssit, Helsinki, 23.-26.6.2022
Iha Lines-laivaristeilyt +illalliset Helsingin saaristossa Helsinki, 1.6.-24.9.2022
Urheilukortilla pääsy urheilutapahtumiin ympäri Suomen, koko Suomi, koko kesä 2022
Rapsakat Ruuhkavuodet -stand up-kiertue, monia (myös pieniä) paikkakuntia, 11.5.-10.9.2022
Seinäjoki Graffitilandia – laaja, katutaisiin painottunut taidenäyttely, Seinäjoki 15.5.-31.7.2022
Kuumat stand up-illat, Tampere,
30.6. -28.7.2022
Voimala 1889:n patiokeikat – kausikortti 2022, Oulu 30.6.-31.8.2022

Katso kaikki kesän tapahtumat Tiketin tapahtumasivulta.

Festivaaleja ympäri Suomen
Rockfest, Hyvinkää 2.-4.6.2022
Punk in Drublic, Turku 8.6.2022
Saaristo Open 2022, Kaarina 9.-11.6.2022
Kotka Open Air 2022, Kotka 10.-11.6.2022
Sideways 2022, Helsinki 16.-18.6.2022
Provinssi, Seinäjoki 30.6.-2.7.2022
Tuska, Helsinki 1.-3.7.2022
Ruisrock, Turku 8.-10.7.2022
Ilosaari Rock, Jonesuu 15.-17.7.2022
Flow Festival, Helsinki 12.-14.8.2022
Blockfest, Tampere 19.-20.8.2022

Tutustu kesän 2022 Suureen Festarioppaaseemme!

9.08.21

Edenred Virike käy nyt myös messuihin ja digitapahtumiin!

Virkistävät virtuaalitapahtumat ja mielekkäät messut odottavat.

Lue lisää
11.11.21

Sujuvaa ja turvallista etujen käyttöä MyEdenred-sovelluksella

MyEdenred-sovellus sekä virtuaalinen Edenred Pay -maksutapa tekevät etujen käytöstä helppoa. Lataa sovellus ja nauti eduistasi!

Lue lisää

Haluatko kuulla lisää?

Haluatko tietää enemmän Edenredin työsuhde-eduista? Täytä alla oleva yhteydenottolomake, olemme sinuun yhteydessä mahdollisimman pian.