MyChoice mahdollistaa työsuhde-etujen joustavan käytön

MyChoice mahdollistaa työsuhde-etujen joustavan käytön

Jotkut hyödyntävät etunsa liikuntaharrastuksiin, joidenkin etu kuluu kulttuuriin, toiset toivovat enemmän rahaa hierontaan tai terveyspalveluihin, kun muut käyttävät etuaan mieluiten julkiseen liikenteeseen. Työntekijöiden tarpeet ovat erilaisia ja ne voivat muuttua nopeastikin. Edenredin MyChoice on valinnanvapautta tarjoava saldonsiirto-ominaisuus, joka mahdollistaa edun käyttämisen oman valinnan mukaan!

Miten MyChoice toimii?

MyChoice on valinnanvapautta tarjoava ja ilmainen ominaisuus, joka toimii Edenred-sovelluksella. Se mahdollistaa saldon reaaliaikaisen siirtämisen eri etujen välillä. Ominaisuuden piiriin kuuluvat seuraavat edut: Virike, Työmatka, Hieronta ja Terveys. Jos yrityksellä on käytössä näistä vähintään kaksi, voi työnantaja aktivoida ominaisuuden henkilöstönsä käyttöön.

MyChoice huolehtii (tietyin edellytyksin), etteivät etujen välillä siirrettävät saldot ylitä Verohallinnon verovapaita maksimirajoja ja rajoittaa, että siirtoja tehdään 30 vuorokauden sisällä enintään 5. Työnantaja voi myös halutessaan rajoittaa mitkä edut kuuluvat ominaisuuden piiriin.

Saldot siirtyvät Edenred-sovelluksessa käden käänteessä

Onko työnantaja aktivoinut ominaisuuden yrityksen käyttöön? Mahtavaa! Työntekijät voivat nyt siirtää saldojaan eri etujensa välillä. Muistathan, että siirron onnistumiseksi Edenredin maksukorttien tulee olla aktivoituina.

  1. Avaa Edenred-sovellus ja valitse haluamasi etu
  2. Kun olet avannut edun oman sivun, valitse 'MyChoice'

  3. Valitse siirrossa käytettävät edut ja syötä siirrettävä summa

  4. Vahvista etujen välinen siirto, saldot ovat heti käytettävissäsi!

Työnantaja, ota MyChoice käyttöön

Kunhan käytössänne on vähintään kaksi Edenredin työsuhde-etua (pois lukien Lounari, joka ei kuulu ominaisuuden piirin verotuksellisista syistä), voidaan MyChoice aktivoida käyttöönne. Ominaisuuden aktivoimiseksi, ota yhteys Edenredin yhteyshenkilöösi tai asiakaspalveluumme. Tarvitsemme vain asiakasnumeronne, tiedon mitkä edut lisätään ominaisuuden piiriin sekä päivämäärän jolloin se halutaan käyttöön.

Eikö sopimuksellanne ole vielä tarpeeksi etuja MyChoicen käytöönottoon? Vai haluatte lisätä sen piiriin lisää etuja? Lisää sopimuksellenne uusia etuja vaivattomasti verkosta.

Etkö ole vielä Edenredin asiakas? Tilaa edut käyttöönne suoraan verkosta tai pyydä tarjous!Tilaa verkosta Pyydä tarjous